Proč se rozhodnout pro nákup frekvenčního měniče?

frekvencni menice

Frekvenční měniče si během své existence našly uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích, jako je energetika, potravinářství, různé zásobovací systémy a řadu dalších odvětví. Jejich používání je výhodné z několika důvodů, které si přiblížíme iv tomto článku.

Frekvenční měnič umožňuje manipulovat s motorem nebo čerpadlem takovým způsobem, aby vám přinesl úsporu energie. Jednou z charakteristických vlastností každého kvalitního frekvenčního měniče je jeho schopnost přizpůsobit se množství vykonávané práce a provozu elektromotoru nebo čerpadla, a to při nejúčinnější rychlosti. Díky tomu lze ušetřit množství energie.

Důvody pro nákup měniče:

Další významnou výhodou frekvenčního měniče je jeho schopnost snižovat namáhání používaného systému. Používáním frekvenčního měniče snižujete mechanické a elektrické napětí a spolu s tím odstraňujete i hydraulické namáhání zařízení.

Velmi důležitým benefitem při používání frekvenčního měniče je prodlužování živnosti jednotlivých komponentů na zařízení (elektromotor, čerpadlo nebo jiné mechanické zařízení). Je to zejména díky tomu, že frekvenční měnič reguluje rychlost používaného zařízení a eliminuje prudké zastavení a starty.

Frekvenční měnič Vector V 560

Frekvenční měniče v neposlední řadě snižují poptávku a elektrické nároky používaných zařízení.

Frekvencni menice mají i řadu dalších skvělých vlastností, díky kterým se staly integrální součástí mnoha zařízení napříč různými průmyslovými odvětvími. Je však třeba připomenout, že vždy je třeba dbát i na to, aby byl zakoupen frekvenční měnič správně nakonfigurován, protože nesprávným postupem při jeho nastavení v praxi lze dosáhnout přesně opačný efekt v podobě zvýšených nákladů.

Rovněž je třeba si uvědomit, co přesně od frekvenčního měniče očekáváte a nekupovat zbytečně zařízení s funkcemi, které nepotřebujete. Zaplatíte za ně vyšší cenu a speciální vlastnosti daného zařízení přesto nevyužijete.

Společnost KELHEIM a všichni naši pracovníci jsou připraveni pomoci vám při výběru ideálního frekvenčního měniče pro účely, na které ho skutečně potřebujete. Určitě vás bude zajímat i cena frekvenčních měničů.

Máme pro vás dobrou zprávu!

Připravíme vám cenovou nabídku a pomůžeme vám vybrat zařízení na míru vašim požadavkům. V případě zájmu nebo jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Děkujeme vám za projevenou důvěru a těšíme se na spolupráci s vámi!


Zdroj: kelheim.cz

Summary
Nákup frekvenčního měniče
Article Name
Nákup frekvenčního měniče
Description
Frekvenční měnič umožňuje manipulovat s motorem nebo čerpadlem takovým způsobem, aby vám přinesl úsporu energie
Author
Publisher Name
epojisteniliga.cz
Publisher Logo

You Might Also Like