Patagonia tě obleče na horolezení

outdoor patagonia

Patagonia je čistý outdoorový freak. Preferuje aktivity, které se dějí výhradně venku a navíc mají určitý přesah. Náročné nejen na kondičku, ale i psychicky, protože často jde o pohyb na hraně. Při horolezení doslova. Také zakladatel společnosti, Yvon Chouinard, byl celý život horolezcem, takže zaručeně věděl, jak důležité je v horách pořádné oblečení. Mělo by ti poskytnout maximální komfort a ochranu při namáhavých aktivitách, právě v té chvíli, když se potřebuješ naplno soustředit a neřešit, že ti je zima, potíš se anebo ti fouká pod bundu.

Pokud chceš mít hlavu v oblacích, postarej se nejprv o to, aby ti neomrzlo tělo

Termoprádlo je základ a v Patagonii máš na výběr ze širokého sortimentu Capilene. Trička jsou z prodyšného materiálu, který perfektně odvádí vlhkost od pokožky a mega rychle schne, takže prochladnutí se opravdu obávat nemusíš. Konkrétní typ je vhodné vybrat podle teplotních podmínek a náročnosti aktivity. Střední vrstvu reprezentují produkty R1 a fleeceky, navrch se může hodit GORE-TEX bunda. Od Patagonie máme i lezecké kalhoty a batohy. Fakt, že produkty od Patagonie nosí horolezci už několik dekád a současně jejich testování v nejnáročnějších podmínkách, je dostatečnou zárukou jejich spolehlivosti.

patagonia horolezectvo
Niekto to rád ľadové

Prečítajte si tiež: prAna – v rovnováhe s prírodou


Přesvědčit se můžeš v recenzích na outdoor testovacích stránkách. Anebo v knížce. Patagonia ví, že život horolezce není jen o skalách: dobrá kniha o lezení (a jiných věcech) zachrání sezónu, když počasí stávkuje.

Inspiruj se. Všechno potřebné najdeš na stránkách anebo uděláš ještě líp, pokud se zastavíš na prodejně a prokonzultuješ to mezi čtyřma očima. Tak teď už si jen vybrat a vydat se na vrchol!

patagonia oblecenie
Po několika pokusech zdolaný Blood Moon na Madagaskaru

Zdroj: wilderoben.com

You Might Also Like