16Slezský FC Opava127:219

Zprávy

• Hráčem měsíce je teplický Jakub Mareš, trenérem opět Trpišovský ze Slavie

17/10/2019 | Aktuální zprávy
      Teplice během uplynulého měsíce ani jednou neprohrály. Lví zásluhu na tom má dvaatřicetiletý útočník Jakub Mareš, který nastřílel čtyři zářijové góly svého celku a vytáhl ho do "prostřední" skupiny o poháry. Stále bez jediné porážky prochází letošním ročníkem FORTUNA:LIGY pražská Slavia. Ta v září uspěla mimo jiné i v městském derby proti rivalovi ze Sparty a nadále se pod vedením trenéra Jindřicha Trpišovského bezpečně vyhřívá na čele tabulky. Právě oba jmenovaní jsou posledními vítězi ankety MALL.cz Hráč a Trenér měsíce.
    • Slavia veze výhru z Jablonce a vede ligu o šest bodů

06/10/2019 | Reportáže
      Jablonec - Fotbalisté Slavie zvítězili ve 12. kole FORTUNA:LIGY v Jablonci 2:0. Obhájce titulu protáhl neporazitelnost v nejvyšší soutěži na 18 zápasů a před reprezentační pauzou vede tabulku už o šest bodů před druhou Plzní, která prohrála v Mladé Boleslavi. Pražané rozhodli dvěma slepenými góly mezi 70. a 73. minutou, kdy se trefili Tomáš Souček a Peter Olayinka. Jablonec doma v lize prohrál po 13 utkáních a poprvé od loňské porážky rovněž 0:2 se Slavií a patří mu páté místo.
    • Plzeň neudržela vedení v Boleslavi, domácí rozhodli z penalty v nastaveném čase

Mladá Boleslav - Fotbalisté Plzně podlehli ve 12. kole FORTUNA:LIGY Mladé Boleslavi 1:2 a prohráli po pěti ligových výhrách za sebou. Viktoria vedla zásluhou Jana Kopice, ale Lukáš Budínský po přestávce srovnal a Nikolaj Komličenko ve třetí minutě nastavení z pokutového kopu rozhodl o triumfu Středočechů, kteří doma zvítězili i v sedmém ligovém duelu v sezoně. Západočeši nevyužili možnost alespoň dočasně se dotáhnout na vedoucí Slavii a ztrácí na ni tři body. Pražané mají k dobru souboj v Jablonci.
    • Nováček z Českých Budějovic po třech porážkách zabral, odskákali to Bohemians

České Budějovice - Fotbalisté Českých Budějovic porazili ve 12. kole FORTUNA:LIGY Bohemians 3:2. Za vítěze se trefil dvakrát David Ledecký, zbývající gól dal Ivan Schranz. Bohemians dvakrát snížili, když se gólově prosadili David Bartek a Jakub Rada. Jihočeši po třech porážkách za sebou bodovali a opustili poslední příčku. S jedenácti body se dostali na třináct pozici, Bohemians mají o bod více a zůstávají jedenáctí.
    • Kozák hattrickem sestřelil Karvinou, Straka na Letné neuspěl

05/10/2019 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty porazili ve 12. kole FORTUNA:LIGY Karvinou 4:0 a po dvou prohrách se Slavií a Plzní bez vstřelené branky naplno bodovali. Výhru Letenských zařídil hattrickem útočník Libor Kozák, konečné skóre stanovil Guélor Kanga. Hosté hráli od 61. minuty bez vyloučeného Michala Petráně. Sparta oplatila Karviné domácí ligovou porážku z jara 1:3 a na vedoucí Slavii ztrácí 12 bodů a o tři méně na druhou Plzeň. Oba celky mají k dobru nedělní zápasy.
    • Baník deklasoval Zlín, smetl jej čtyřmi góly v prvním poločase

Ostrava – Fotbalisté Ostravy deklasovali v utkání 12. kola FORTUNA:LIGY Zlín 4:0. Baník zápas stejně jako pondělní dohrávku s Příbramí rozhodl už v první půli, kdy dal všechny góly. Mezi 21. a 41. minutou se postupně trefili Dame Diop, Milan Jirásek, Rudolf Reiter a Martin Fillo. Slezané doma vyhráli v lize popáté za sebou a v neúplné tabulce jsou třetí. Čtrnáctý Zlín naopak z posledních šesti kol získal jediný bod.
    • Zápas s řadou šancí mezi Příbramí a Olomoucí skončil bez branek

Příbram – Fotbalisté Příbrami ve 12. kole FORTUNA:LIGY doma remizovali s Olomoucí 0:0, bodovali po předchozích čtyřech prohrách, ale gól nedali počtvrté za sebou a celkem 416 minut. Sigma v nejvyšší soutěži prodloužila sérii bez porážky na šest zápasů a je v tabulce sedmá. Středočeši poskočili na 13. místo.
    • Teplice dohrávaly v devíti, přesto těsně před koncem trefil vítězství v Opavě Mareš

Opava – Fotbalisté Teplic ve 12. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Opavě 1:0, přestože dohrávali v devíti. Zápas rozhodl v 86. minutě Jakub Mareš v době, kdy už domácí měli přesilovku po vyloučení Jana Shejbala z 72. minuty. V závěru dostal červenou kartu ještě hostující Petr Mareš, ale Teplice už tři body udržely a v lize pošesté za sebou neprohrály. Naopak předposlední Opava čeká na vítězství už deset kol.
    • Slavia míří v neděli do Jablonce, souboj těžkých vah se odehraje v Boleslavi

05/10/2019 | Preview
      Fotbalisté Slavie po středeční porážce 0:2 s Dortmundem ve skupině Ligy mistrů budou v 12. kole FORTUNA:LIGY na hřišti třetího Jablonce hájit tříbodové vedení v čele tabulky. Druhá Plzeň před reprezentační přestávkou zkusí dobrou formu potvrdit rovněž v neděli v Mladé Boleslavi, která je doma zatím stoprocentní. Trápící se Sparta v sobotu hostí Karvinou s bývalým trenérem Letenských Františkem Strakou.
    • Slovácko doma porazilo Liberec a po pěti zápasech slaví výhru

04/10/2019 | Reportáže
      Uherské Hradiště – Fotbalisté Slovácka porazili v předehrávce 12. kola FORTUNA:LIGY Liberec 3:1 dvěma brankami z úvodu. V druhé minutě si dal vlastní gól Matěj Hybš a za šest minut se trefil Ondřej Šašinka. Před pauzou snížil Alexandru Baluta, ale v 86. minutě definitivně rozhodl střídající Jan Kalabiška. Tým z Uherského Hradiště v lize zvítězil nad Slovanem po 11 zápasech, po pěti kolech vyhrál a poskočil na šesté místo neúplné tabulky. Liberec po třech kolech nebodoval a je devátý.
    • Jedenáctka 11. kola: Střelci Olayinka a Mareš či liberecké trio

02/10/2019 | Jedenáctka kola
      Fanoušci zvolili do jedenáctky 11. kola FORTUNA:LIGY střelce Petera Olayinku ze Slavie a Jakuba Mareše z Teplic. V sestavě kola jsou čtyři slávisté a početnou skupinku tvoří i liberečtí Matěj Chaluš, Kamso Mara a Alexandru Baluta.
    • Ostrava nastřílela Příbrami tři góly během úvodních devíti minut

30/09/2019 | Reportáže
      Ostrava – Fotbalisté Ostravy porazili v dohrávce 11. kola FORTUNA:LIGY Příbram jasně 3:0. Baník utkání rozhodl zdrcujícím nástupem, po gólech Roberta Hrubého, Dameho Diopa a vlastní brance Jaroslava Treglera vedl už v deváté minutě 3:0. Slezané doma v lize vyhráli počtvrté za sebou a jsou v tabulce pátí. Naopak hosté čtyři kola za sebou prohráli a zůstali jediným týmem, který venku v sezoně ještě nebodoval. Na čtrnácté příčce mají dvoubodový náskok na poslední České Budějovice.